Підручники для школи, навчальна та дитяча література, атласи, карти, посібники для перевірки та контролю знань, словники, енциклопедії - все для навчання та загального розвитку дітей

 
Наші контакти:

Телефон/факс: (044) 486-58-02

Телефон: (050) 358-35-16

E-mail: osvitapublish_ok@ukr.net

Кошик
Товарів: шт.
Сума: грн.ЗМІ про видавництво "Освіта": газета "Україна молода"

20.02.2010

Андрій СВИРИДОВСЬКИЙ   

Граніт науки «в цифрі»
Міносвіти схвалило використання електронних підручників, які невдовзі можуть замінити навчальні «букрідери»

Міністерство освіти і науки вчора презентувало перший у світі електронний підручник — спільний проект видавництва «Освіта» і «МОСТ Паблішинг». Пристрій «Покетбук 901» працює за принципом «електронних чорнил». Ця технологія вважається нешкідливою для ока, позаяк текст на екрані формується завдяки відбитому світлу — без підсвітки, яка шкодить зору. Переваг у «Покетбука» вдосталь: збереження спин школярів, які втомлюються носити великі ранці (вага пристрою — близько 350 грамів), економія ресурсів на друк підручників (їх можна закачувати в електронній версії) тощо. А використання гіперпосилань у тексті дозволить користувачам швидше переглядати інформацію про минулий матеріал і спростить пошук у тексті. Використання підручника у навчальних цілях стало можливим завдяки новому екрану з діагоналлю 24 сантиметри, що прирівнює його за масштабом до звичайної сторінки книги. Наразі у світі існує лише кілька аналогів із таким великим екраном.

Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод запевняє, що пристрій повністю відповідає санітарним нормам: «Перш ніж починати тестувати на відповідність навчальному процесу, ми провели низку випробувань, щоб визначити, чи не зашкодить він здоров’ю школярів». Екран у новому підручнику — пластиковий, тож, якщо корпус розіб’ється, його можна буде встановити в інший пристрій. Ємність «читалки» дозволяє закачати туди понад 10 тисяч електронних книг та підручників.

У нового пристрою є лише одна суттєва вада, яка, на жаль, для багатьох стане вирішальною — ціна. Вартість «букрідера» поки не розголошують, хоча запевняють: ціна «читалки» і електронних книжок до неї буде меншою, ніж сукупна вартість паперових підручників, що знадобляться дитині на один–два роки навчання. Однак ціна приладу з 24–сантиметровим екраном не може бути нижчою за 500—600 доларів, оскільки найдорожчу частину приладу — екран — виготовляє компанія–монополіст
«Є–інк». Залишається надія, що в майбутньому зі зростанням виробництва таких пристроїв автоматично зменшиться їхня вартість.

А от на електронних підручниках вже зараз можна суттєво зекономити: вони коштують 10—15 гривень. Нині доступними є 39 електронних підручників для 7—9 класів. Як уточнив Олександр Удод, говорити про те, що скоро всім будуть роздавати «букрідери», зарано. Міністерство освіти схвалило експеримент, почало оцифровку підручників, кілька шкіл узялися за їх тестування. У майбутньому батьки самі вирішуватимуть, купувати дитині звичайні паперові підручники чи прогресивний високотехнічний прилад.